همین حالا رزرو کنید

یک جلسه مشاوره رایگان برای کنکور هنر با مشاوران برتر پازل

​موفقیت در کنکور هنر

اولین قدم برای هنرمند شدن...

دانشگاه تهران

​از کجا شروع کنیم؟

همین حالا رزرو کنید

​​​​​​​قدم اول: شناختن رشته‌های هنر
اگر می‌خوای برای مقطع کارشناسی (لیسانس) هنر دانشگاه بری اول باید بدونی که چه رشته رو از طریق کنکور هنر میشه قبول شد و شرکت کرد.
رشته‌های هنری رو میشه در 5 دسته‌بندی کلی قرارداد.

کنکور هنر برای چه رشته‌هایی هست؟​​​​​​​

هنرمندان

آهنگسازی
نوازندگی موسیقی ایرانی
​​​​​​​نوازندگی موسیقی جهانی

هنرهای موسیقی

سینما
بازیگری
طراحی صحنه
ادبیات نمایشی
نمایش عروسکی
کارگردانی تلوزیون
تلوزیون و هنرهای دیجیتال

هنرهای نمایشی

رشته‌های اصلی کنکور هنر

آموزش‌هنر
صنایع‌دستی
طراحی‌پارچه
 طراحی‌لباس
عکاسی
​​​​​​​فرش

طراحی‌صنعتی کتابت‌و‌نگارگری گرافیک‌مجمسه سازی‌نقاشی نقاشی‌ایرانی هنرهای‌اسلامی

هنرهای تجسمی

list item image

مرحلۀ اول: امتحان نهایی

سابقۀ تحصیلی که طبق امتحان‌های نهایی سال دوازدهم برای دبیرستان و هنرستانی ها تعیین میشه، فقط برای دروس فارسی، عربی، دینی، زبان و سلامت و بهداشت. این امتحان مستقیما توسط خود آموزش و پرورش طرح و برگزار میشه و مدرسه هیچ نقشی در سابقۀ تحصیلی شما نداره!

list item image

مرحلۀ دوم: کنکور تخصصی

کنکور تخصصی که شامل سه درس درک عمومی هنر، ریاضی و فیزیک و خلاقیت تصویری میشه، به صورت تستی توسط سازمان سنجش برگزار میشه و طبق این کنکور و نمرات سابقه تحصیلی رتبۀ شما مشخص میشه و فقط مرحلۀ آزمون عملی می‌مونه!

list item image

مرحلۀ سوم: آزمون عملی

اکثر رشته‌های هنری بعد از کنکور تخصصی در فصل تابستون باید آزمون عملی رشتۀ مورد نظرشون رو شرکت کنن که میتونه شامل مصاحبه هم باشه. داوران کارهای شما را قضاوت می‌کنن و با توجه به عماکردتون بهتون یه نمره بین 0 تا 100 با ضریب 12 می‌دن. شما باید خودتون رو برای این آزمون حسابی آماده کنید!

برای قبولی باید چند مرحله رو بگذرونیم؟​​​​​​​

برای قبولی در رشته‌های کنکور هنر مسیری طولانی وجود داره که معمولا شامل سه مرحله آزمون میشه و شما باید در تمامی این مراحل عالی عمل کنید!​​​​​​​

دروس کنکور تخصصی هنر چیا هستن؟

آشنایی با تاریخ هنر ایران و همچنین تاریخ هنر جهان اساس اصلی مطالب درس درک عمومی هنر است. تاریخ تمامی هنرها در این درس مورد بررسی قرار می‌گیرد اعم از تاریخ نقاشی، مجسمه‌سازی، صنایع‌دستی، معماری، موسیقی، سینما، نمایش، لباس و ...

شاید مهم‌ترین مطالب پایه‌ای که یک دانشجوی هنر برای ورود به دانشگاه باید بداند همین مسائل باشد. شما در این درس در مورد هنرمندان مختلف، آثار هنری، مکتب‌ها، سبک‌ها، ژانرها و ... مطالب مختلفی یاد می‌گیرید.
​​​​​​​
سوالات این درس ترکیبی از حافظۀ خوب، درک مفهومی روند هنری و تحلیل مفاهیم را نیازمند است پس یک مدرس خوب به‌همراه کتاب‌های مناسب می‌تواند برای رسیدن به نمرۀ مناسب به شما کمک کند.​​​​​​​

هنر مصر

​درک عمومی هنر

درک عمومی ریاضی و فیزیک​​​

ریاضی-فیزیک

سوالات این درس شامل چهار مبحث کلی می‌شود:

 • محاسبات عددی
 • هندسه
 • سوالات هوش
 • فیزیک

شاید این‌گونه به نظر برسد که سوالات ریاضی کنکور هنر آسان است و از کنکور ریاضی و تجربی ساده‌تر است، اما در نظر بگیرید سوالات آسان برای همۀ داوطلب‌ها آسان است و این سوالات مشکل هستند که تفاوت اصلی را ایجاد می‌کنند و باعث قبولی شما می‌شوند.
​​​​​​​
سوالات مشکل درس درک عمومی ریاضی و فیزیک کاملا متفاوت از آنچه در کتب مدرسه وجود دارند هستند، پس یک مدرس خوب که به طور اختصاصی در زمینۀ ریاضی کنکور هنر تسلط دارد می‌تواند در کسب درصد بالا به شما کمک بسیاری کند.

این درس نیازمند شناخت قوانین و قواعد تجسمی، مفاهیم تجسمی و قدرت تحلیل تصاویر است.

سوالاتی که در این درس وجود دارند غالباً از خارج از کتاب‌های درسی استخراج شده‌اند، اما این موضوع نباید برای شما نگران‌کننده باشد زیرا فردی که به قوانین تجسمی آشنایی داشته باشد نیازی به حفظ کردن تصاویر ندارد و هر تصویری که به او داده شود را می‌تواند تحلیل کند.
​​​​​​​
برای یادگیری این درس شما باید اول قواعد این درس را از منابع مناسب بیاموزید و سپس تعداد زیادی از تصاویر را تحلیل کنید و این تمرین را به صورت روزانه انجام دهید. کلاس‌های تحلیل تصاویر و خلاقیت تصویری گزینۀ مناسب برای تسلط بر این درس هستند و در مقابل بدترین مسیر حفظ کردن متن کتب درسی می‌باشد.​​​​​​​

خلاقیت تصویری

خلاقیت تصویری

منابع
و کتب‌
کنکور هنر
چیه؟​​

تا کنکور هنر چقدر مونده؟​​​​​​​

زمان رو از دست نده!

آزمون آنلاین هنر

چطوری برای آزمون‌ها آماده بشیم؟

آکادمی پازل، همراه شما تا ورود به دانشگاه

 • ما در آکادمی پازل با بهترین اساتید ایران کلاس‌هایی با بالاترین کیفیت ممکن رو برگزار می‌کنیم. این کلاس‌ها در تهران و همچنین آنلاین برای کل ایران قابل استفاده هست.

 • در کنار این کلاس‌ها یک مشاور تحصیلی حضور داره که شما رو در این مسیر راهنمایی می‌کنه، هم براتون برنامه‌ریزی انجام می‌ده هم روند مطالعه‌تون رو پیگیری می‌کنه.

 • آزمون‌های آکادمی پازل در دو قالب کلاسی و جامع کیفیت مطالعه شما رو بررسی می‌کنه و مشاور خیلی دقیق‌تر با سطح درسی شما آشنا می‌شه.

 • این کلاس‌ها و مشاوره برای تمام مراحل یعنی امتحان نهایی، کنکور تخصصی و آزمون عملی ارائه می‌شه تا در هر سه مرحله بهترین جواب رو بتونید بگیرید!​​​​​​​

توضیحات بیشتر کلاس
جلسه مشاوره کنکور هنر
 • مشاوران تحصیلی آکادمی پازل همگی رتبه‌های برتر رشته هنر بودن، توی بهترین دانشگاه‌ها درس خوندن و مهم‌تر از همه زیر نظر تیم اساتید پازل کار می‌کنن.

 • برنامه‌ریزی VIP به‌صورت کاملا شخصی‌سازی شده طبق توانایی هر شاگرد و هدفی که در نظر دارن توسط این مشاورین انجام می‌شه.

 • این مشاوره در تمام نقاط ایران به صورت آنلاین انجام شدنی هست و تمامی شاگردهای عزیز می‌تونن از راهنمایی این مشاورها استفاده کنن تا بتونن بهترین جواب ممکن رو بگیرن.

 • مشاور از همین امروز تا روز کنکور در کنار شما خواهد بود تا شما رو همیاری کنه و در هر مقطع و هر چالش بتونید بهترین تصمیم رو بگیرید.

مشاوره و برنامه‌ریزی تخصصی هنر​​

قدم به قدم تا موفقیت یک هنرمند

توضیحات بیشتر مشاوره

بهترین دانشگاه‌​های رشتۀ هنر​​​​

متاسفانه این دانشگاه‌ها ظرفیت بسیار کمی دارن، پس برای قبولی و موفقیت در کنکور هنر واقعا باید بهترین‌تون رو بذارید تا شما هم بتونید در بهترین دانشکده‌های هنری ایران حضور داشته باشید و با هنرجوهایی قوی مثل خودتون همکلاسی باشید!

آکادمی پازل چه‌کاری انجام میده؟

قطعا سوالاتی داری و میخوای بدون هیچ مشکل و کم و کاستی استارت بزنی و با موفقیت به هدفت برسی!
ما جواب تمام سوالاتت رو بهت میدیم...​​​​​​​

اون هم بصورت کاملا رایگان!

رزرو مشاورۀ رایگان

مجموعه ای از بهترین اساتید هنر ایران

کلاس‌های پازل رو رایگان ببین،
​​​​​​​با آگاهی تصمیم بگیر!

شما می‌تونید جلسات اول رو بصورت رایگان ببینید تا کاملا آگاهانه ثبت‌نام کنید و اساتید رو بشناسید.

برای مشاهده لیست کامل ویدیوها​​​​​​​

لیست کامل کلاس‌ها
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش